Zadzwoń +48 730 395 626

Bądź na bieżąco

a

StartupBooster

  /  Biznes   /  Czy wszystkim branżom grozi w najbliższym czasie spowolnienie?

Czy wszystkim branżom grozi w najbliższym czasie spowolnienie?

Dane dotyczące polskiej i światowej gospodarki są w ostatnich czasach dosyć mało optymistyczne. Szczególnie widać to w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, które w ostatnim czasie zostały wystawione na ogromną próbę. Jednak okazuje się, że nie wszystkie branże w najbliższym czasie będą notowały spadki. Są takie, które z tego kryzysu wyjdą z pewnością wzmocnione, są też takie firmy, które z pewnością zarobią w aktualnych warunkach gospodarczych. Jakie to branże? Zapraszamy do lektury dzisiejszego wpisu!

Telemedycyna

Telemedycyna to pewna forma świadczenia usług medycznych łącząca w sobie elementy telekomunikacji, informatyki oraz medycyny. Jest to branża, którą w najbliższym czasie niewątpliwie czeka boom. Wydaje się, że jest jeszcze wiele miejsca dla polskich startupów na tym właśnie rynku. W telemedycynie nie chodzi bowiem jedynie o tworzenie ogromnych kosztownych platform współpracy przychodni, czy szpitali z pacjentem. Kluczem są małe aplikacje oraz małe urządzenia, które mogłyby stanowić elementy kluczowe dla kompleksowych rozwiązań. Jednym z takich pomysłów w ostatnim czasie jest medyczna opaska na rękę monitorująca procesy życiowe pacjenta. Ostatnio pojawił się także ciekawy pomysł ostrzegania bliskich, gdy ma nadejść u chorego wstrząs lub utrata przytomności – właśnie na podstawie bieżącego monitoringu. Tutaj jeszcze wiele obszarów jest niezbadanych. Dobrym pomysłem jest zatem współpraca z lekarzami oraz z otoczeniem medycznym i bezpośrednie reagowanie na potrzeby tej grupy.

Szkolenia i kursy ONLINE

Wraz z nakazem pozostania w domach oraz zamknięciem centrów handlowych i rozrywkowych zaczyna w ostatnich tygodniach bardzo mocno rozwijać się branża szkoleniowa ONLINE. Tutaj “only sky is the limit”. Właściwie większość usług szkoleniowych zaczyna przechodzić do trybu zdalnego. Z jednej strony można zatem spodziewać się zwiększenia przychodów po stronie firm szkoleniowych, z drugiej zaś warto rozważyć wprowadzenie na rynek nowych narzędzi wspierających tą branżę. Tutaj istnieje wielkie pole dla programistów oraz informatyków. Portale webinarowe oraz pod innego rodzaju szkolenia online będą w najbliższym czasie przechodziły widoczną metamorfozę w stronę większej responsywności. Z drugiej strony jest to czas dla jednoosobowych firm, które zajmują się szkoleniami. Warto zastanowić się nad podniesieniem swoich kwalifikacji, tak aby przejść w pełni do Internetu – przynajmniej w najbliższym czasie. To także z pewnością czas dla aplikacji edukacyjnych dla dzieci, które obecnie pozostają w domach. Może także warto zastanowić się nad taką ciekawą niszą – zapytać znajomych czego potrzebują w związku z nauką zdalną ich dzieci. Prawdopodobnie ten kierunek będzie w przyszłości się utrzymywał.

E-commerce

W najbliższym czasie rozwinie się także branża handlowa. Powodem jest zamknięcie wielkoformatowych sklepów i przeniesienie sprzedaży do Internetu. jest to na pewno szansa dla wszelkiego rodzaju sklepów internetowych. Ale nie tylko. Sprawdzą się z pewnością nowe formy sprzedaży i kontaktu z klientem. Dlatego jest to także czas dla programistów oraz informatyków, którzy będą tworzyć zupełnie nowe rozwiązania. Warto zatem znów zrobić sobie burzę mózgów (najlepiej online) i zastanowić się, czego będzie potrzebował wkrótce klient sklepu online. Wszelkie ciekawe i innowacyjne rozwiązania będą z pewnością na wagę złota. Tutaj warto także dodać, że istotne będą nowe kanały do utrzymywania relacji z klientami. Zapewne rozwiną się narzędzia do rozsyłania mailingu oraz narzędzia do przygotowywania newsletterów.

Jak widać, warto zastanowić się nad potencjalnymi nowymi możliwościami, jakie niesie ze sobą obecna sytuacja gospodarcza. Telemedycyna, edukacja online oraz e-commerce będa teraz wiodącymi branbżami. Z pewnością jest ich o wiele więcej:)

Leave a comment